התמודדות עם מחלה קשה

עודכן: 17 בפבר׳ 2019

משה, בן 35, נשוי ואב לשני ילדים (הפרטים האישיים בדויים), בעל משרה טובה ונחשקת בתחום המחשבים, גילה יום אחד כי הוא חולה במחלה קשה. הבשורה המרה נחתה עליו כרעם ביום בהיר, הוא לא היה מוכן לכך, והוא לא ידע איך להתמודד עם הרגשות הקשים שפקדו אותו. חוסר חשק לפעילות בבית ומחוצה לו, חוסר סבלנות לדברים שבעבר אהב, חוסר עניין, חוסר מוטיבציה, התקפי דיכאון וחרדה, כל אלה הפכו לפתע לחלק משגרת יומו.

בהדרגה חלה גם ירידה בתפקוד הכללי של משה, הן בעבודה והן בחיי היום יום. הוא התקשה להגיע לעבודה בזמן, הוא התקשה להתרכז, הוא התקשה להמשיך לטפל בילדיו, הוא נמנע ככל יכולתו מלפגוש בני משפחה וחברים, הוא הלך והסתגר בתוך עצמו.

במצב מורכב זה ביקשה ממנו אשתו לפנות לטיפול, וכך הוא הגיע אלי.

בשיחות איתי שיתף משה בפחדים, בחששות ובהתלבטויות שיש לו בנושא המחלה. יחד ניסינו למצוא דרכים להתמודד בבית, עם הילדים ועם האישה. משה היה זקוק לזמן ולאוזן קשבת. בהמשך הגיעה גם אשתו לשיחות זוגיות, בהן דיברנו יחד על האתגרים עימם הם מתמודדים. עזרתי להם להתנהל נכון יותר מול הילדים, עזרתי להם להתנהל טוב יותר מול הקרובים להם, חיזקתי, עודדתי ותמכתי.

הטיפול של משה ארך חצי שנה, עד שהרגיש מחוזק מספיק להמשיך לבד. הוא הודה לי על תמיכתי בו ובבני משפחתו בתקופה הקשה שעברו והבטיח להיות בקשר בהמשך.

לאחר מספר חודשים כתב לי משה: " דנה יקרה, סיימתי כעת את סבב הטיפול הראשון, אני מרגיש יותר טוב, האווירה בבית השתפרה בזכות שיחות הייעוץ שהיו לנו יחד איתך, בזכותך למדתי איך לדבר עם הילדים שלי, וזה עזר בסופו של דבר לכל המשפחה. אני רוצה להודות לך מאד. עזרת לי בימים הכי קשים ואת זה לא אשכח לעולם..."


אחו ויער ירוק ברקע

17 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול